עורכת הדין טל איטקין מסבירה מהם מזונות ילדים

במהלך הליך הגירושין יש לא מעט נושאים אשר נבדקים לעומקם כדי לתת מענה לכל בעיה או סוגיה שתעלה בעתיד. אחת השאלות העיקריות העולות בהסכם הגירושין או בהליכי הגירושין זו שאלת הילדים כאשר כמעט תמיד שני הצדדים רוצים בטובתם וינסו למנוע פגיעה גדולה בהם ככל שניתן. מזונות ילדים הם למעשה הצרכים הבסיסיים של הילדים הכוללים לא רק את הצרכים הקיומיים כמו אוכל, שתייה, לינה ועוד אלא גם צרכים אחרים כמו חוגים, לימודים, בגדים וכו'. במהלך הדיונים נקבעים גם דמי המזונות אשר ישולמו להורה שיישאר עם הילדים ושיקבל עליהם משמורת ראשית. סכום המזונות נקבע בין היתר לפי הצרכים של הילדים שלהם הם הורגלו עד כה וכמובן בהתאם לסכומים אותם יכול לשלם האב על פי משכורתו או ממונו. עורכת הדין טל איטקין מסבירה כי כל ילד זכאי למזונות ולא משנה האם האב מכיר בילדיו או לא, לא חשוב האם האב והאם ביחסים טובים או ביחסים רעים ולא עקרוני האם תהליך הגירושין היה נוח ופשוט או מורכב ומסובך- כל ילד עד גיל 18 זכאי לקבל את התנאים להם הורגל.

 

עד איזה גיל משולמים דמי מזונות לילדים?טל איטקין עונה

תשלומי המזונות לילדים משולמים עד גיל 18 ועל פי החוק האב מחויב לספק לילדיו את כל התנאים הבסיסיים וההכרחיים כדי שיוכלו לגדול כמו כל שאר הילדים האחרים ושלא יחסר להם דבר. במקרים מסוימים ישולמו דמי המזונות גם לאחר גיל 18 וזאת בהתאם למצבם של הילדים. במידה והילדים במהלך לימודים או זקוקים לעזרה כספית במהלך שירותם הצבאי הרי שבית המשפט יכול לפסוק לטובתם תקופה נוספת. לרוב, הסכומים יהיו נמוכים יותר מאשר התשלומים הרגילים ששולמו לילדים עד גיל 18. טל איטקין מוסיפה כי גם לאחר גיל 15 יש שינוי בתשלום המזונות והוא מתחלק בין שני ההורים על פי משכורתם. כמובן שכל מוסר התשלומים הנ"ל הוא על פי חוק אך כל זוג יכול להגיע להסדר אחר ביניהם ובכך לנסות להביא למצב שכל הצדדים יוצאים מרוצים.

 

מי קובע את סכום המזונות ואיך הוא נקבע? עורכת הדין טל איטקין מנמקת הסבר מפורט

בית המשפט לענייני משפחה הוא זה שקובע את גובה המזונות לילדים וזאת בהתאם לדיונים שנערכו לשני הצדדים במהלך הליך הגירושין. במידה ושני הצדדים הסכימו על בית דין רבני אזי שהוא ישמש כגורם המכריע והוא זה שיקבע את גובה המזונות. עו"ד טלי איטקין אומרת שהסכום נקבע על פי הצרכים הבסיסיים של הילדים ועל פי מצבו הכלכלי ועל פי הכנסתו החודשית של האב. על פי הדין העברי האב הוא זה שאחראי על ילדיו על גיל 15 ולכן הוא זה שישלם את תשלום המזונות. במידה ומשכורתו של האב נמוכה מאוד אז תהיה התחשבות מצד בית המשפט אך עדיין הוא זה שיצטרך לשאת בנטל של התשלום על ילדיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים