הסכם ממון של ידועים בציבור – החלטה קריטית להמשך היחסים

הסכם ממון הוא החלטה נבונה ונכונה מבחינה רציונאלית אך אם בוחנים את ההסכם מהפן הרגשי והאמוציונאלי הרי שהדברים מעט יותר מסובכים ומורכבים. אם וכאשר מחליטים שני בני הזוג לחיות ביחד או להתחתן ומצבם הכלכלי דומה יחסית הרי שאין זו בעיה גדולה שלא יהיה הסכם ממון. טל איטקין מצביעה על בעיה מסוימת כאשר הפערים הכלכליים גדולים בין שני בני הזוג והצד "העני" לא מוכן לחתום על ההסכם. לעיתים מדובר בהחלטה הנובעת מתוך אגו או תחושת חוסר ביטחון אך לעיתים זה בהחלט חושף את הכוונות הנסתרות של הצד החלש יותר מבחינה כלכלית. עו"ד איטקין ראתה במהלך תפקידה כעורכת דין לענייני משפחה הרבה מאוד מקרים וגם היא מבהירה כי הסכם ממון הוא הסכם מצוין עבור זוגות בעלי הבדלים במצב הכלכלי אך רק כמחצית מהזוגות הנשואים או הידועים בציבור אכן חותמים עליו.

כמה זמן עובר עד שזוגות נחשבים לידועים בציבור

כאשר בוחנים האם זוג נחשב לידוע בציבור או לאו בהחלט ישנה השפעה גם לזמן שהם ביחד. באחת מהחלטות של בית המשפט, זוג שנמצא במערכת זוגית של שלושה חודשים בלבד נחשב לידוע בציבור אך חשוב להדגיש כי מדובר במקרה חריג והזמן המקובל הוא כשנתיים. אומנם אין זמן ברור בחוק שמודיע על זוג שידוע בציבור וכמובן שמלווים להחלטה עוד שיקולים אחרים אבל כן חשוב להגיד שידועים בציבור מקבלים יחס שווה בכל הקשור להסכם ממון. עורכת הדין איטקין קובעת כי הסכם ממון הוא הסכם חשוב גם לידועים בציבור ובעיקר אם מצויים הפרשים כלכליים גדולים בין בני הזוג. האינטרס כמובן הוא של הצד החזק לרוב ואם הצד השני מתעקש שלא לחתום על הסכם כזה הרי שיש כאן נורה אדומה מהבהבת מעל היחסים.

הסכם ממון – המבחן הגדול ביותר לאהבה הטהורה

אומרים שלעולם לא ניתן לבחון באמת אהבה אמיתית וכנה אבל ככל שהעולם מתקדם מגיעות איתו שיטות נוספות. הסכם ממון הוא דרך לא רעה בכלל לבחון האם האהבה היא אכן טהורה או שמא יש בה מניעים נסתרים, בעיקר כאלה הנובעים מהטבות כלכליות. אם למשל גבר עמיד מאוד מעוניין בבחורה צעירה דלת אמצעים הרי שיש ביחסים האלו תהייה כלשהיא שכן המעמד הכלכלי של השניים רחוק מאוד האחד מהשני. במידה והזוג נמצא בזוגיות כבר תקופה ארוכה של מספר שנים והגבר מציע לערוך הסכם ממון והאישה מסרבת הרי שיש כאן שאלה שעולה מיד עם הסירוב והיא פשוט למה הסירוב.

עבור לא מעט אנשים רק עצם הבקשה היא מעליבה אך בהחלט ניתן להבין גם את הרצון של הצד החזק יותר מהבחינה הכלכלית. עורכת הדין טל איטקין כבר נתקלה במאות מקרים שבהם הסכם ממון היה קריטי מאוד אך גם במקרים בהם הסכם הממון לא היה שווה אפילו את הנייר שנכתב עליו- כל מקרה הוא שונה וכל מערכת יחסים יכולה להתפתח לכיוון אחר לגמרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים